Bazénplast  
Since 1993
Logo Alukov

Naše společnost dodává prvotřídní výrobky od firmy Alukov.


VÝHODY PRO VAŠI RADOST

Zastřešení bazénu znamená nejen prodloužení koupací sezóny od jara do podzimu, ale i úsporu času a usnadnění údržby bazénu. Omezení časté kontroly vody a dávkování chemických přípravků. Zvýšení kvality vody a snížení množství chemikálií pro úpravu vody. Pod zastřešením vzniká konstantní teplota bazénové vody přes noc a snižuje se ztráta vody jejím odpařováním.

Zastřešení zadržuje teplo vytvořené slunečním zářením nebo doplňkovým vyhříváním vody, snižuje náklady na ohřev vody a zabraňuje tepelným ztrátám.

Zastřešení bazénu

Zastřešení zajišťuje bezplatné a ekologické ohřívání vody v závislosti na intenzitě slunečního záření.

V neposlední řadě je nutné zmínit, že zastřešení plní i bezpečnostní funkci, jelikož slouží jako ochrana proti pádu dětí a domácích mazlíčků do vody.

Nabízíme Vám zastřešení od výrobce ALUKOV Slatiňany, což je jeden z největších výrobců zastřešení v Evropě vůbec, vlastní pobočky v Rusku, Belgii, Velké Británii a dalších zemích. Toto zastřešení je vyrobeno s největšími nároky na pevnost a stabilitu.

Pro podrobnější informace můžete nahlédnout na stránky firmy Alukov

MATERIÁLY A KONSTRUKCE

HLINÍKOVÉ PROFILY

Jsou vyvinuté speciálně pro námi nabízené zastřešení bazénů, mají tloušťku stěn od 1 do 3 mm, jsou eloxované nebo práškově lakované (dle stupnice RAL) jejich výrobce (SPA) je držitelem certifikátu ISO 9002.

Používáme profily : 38x50 u větších zastřešení i profily 60x63, 60x80 mm. Nejdelší hliníkové profily umožňují vyrobit zastřešení bazénu do šířky 9 m - nejmenší segment. Pro největší zastřešovací konstrukce je používána pojezdová dráha Progres, Grande o výšce 15 - 18 mm. Maximální šířka segmentů je 2450 mm. Na námi nabízené zastřešení jsou standardně používány 3 nosné profily v každém segmentu zastřešení.

Barvy hliníkových profilů

NOVINKA ROKU 2012!!! Bronzová komaxitová barva

Bronzový hliníkový profil

Představujeme Vám novou barvu profilů, kterou lze kombinovat pro všechny modely zastřešení, vyráběné společností ALUKOV HZ. Objednávejte již nyní v základní ceně zastřešení, bez příplatku. Součástí NOVINKY pro sezonu 2012 je provedení pojezdové dráhy KOMFORT nebo PROGRES v povrchové úpravě bronzový elox. Tato povrchová úprava pojezdových drah je rovněž bez příplatku. Vhodnou kombinací barvy profilů, pojezdové dráhy a polykarbonátů můžete získat zastřešení, které bude dokonale ladit s vaším domem a zahradou.

Bronzový hliníkový profil

DUTINKOVÝ POLYKARBONÁT TL. 10 MM

Používáme dutinkový polykarbonát dvoustěnný a čtyřstěnný. Polykarbonátová výplň způsobuje tzv. skleníkový efekt. Sluneční paprsky rozptýlené v atmosféře i ve dnech, kdy je zataženo, způsobují ohřívání vody a vzduchu v zastřešení. V noci nebo v chladných a oblačných dnech dochází k pomalejšímu ochlazovaní vody a vzduchu. Vnější plocha všech polykarbonátových desek je pokryta vrstvou vysoce kvalitní UV stabilizace, která absorbuje účinky škodlivého UV záření a zabraňuje znehodnocení, praskání a nežádoucím změnám barvy polykarbonátu.

Barvy polykarbonatových desek

Čtyřstěnný polykarbonát zvýší tepelnou izolaci o 13 % (ve srovnání s dvoustěnným polykarbonátem). Neviditelný film aplikovaný na povrchu polykarbonátu  NO DROP zajistí rychlé a účinné stékání zkondenzované vody po stěnách zastřešení, nedochází tak ke skapávání zkondenzované vody. Díky této povrchové úpravě voda stéká po vnitřních stranách zastřešení.

Čtyřstěnný polykarbonát nabízíme pouze v čiré barvě. Dvoustěnný polykarbonát nabízíme ve čtyřech barevných odstínech: Čirý, Zelený, Světle modrý, Hnědý.

Typy polykarbonatových desek

POJEZDOVÉ DRÁHY

Pojezdové dráhy

Jsou vyrobeny z eloxovaných nebo práškově lakovaných hliníkových profilů. Pojezdová dráha se fixuje na rovný podklad horizontálně, vertikálně - na stěnu domu. Počet kolejí pojezdové dráhy koresponduje s počtem segmentů vytvářejících zastřešení bazénu.

U zastřešení bazénů je možno nainstalovat elektrický posun na solární energii. Všechny typy pojezdových drah mají průběžné kolejnice, které neomezují v pohybu segmenty a jsou velmi oceňovány při údržbě zastřešení (mytí kolejniček apod.). Výška kolejničky pouze 1,5 cm.

Nabízíme 4 základní typy pojezdových drah:

SÍLA PROFILŮ V ČELNÍCH STĚNÁCH JE 38 x 25

U konkurenčních firem bývá používán pouze tenký profil, popř. folie. Polykarbonátová výplň čelních stěn je tvořena polykarbonátem o síle 10 mm.

DOTĚSNĚNÍ PROFILŮ JE MĚKČENÝM PVC (EPDM)

Běžné na trhu je dotěsnění provedeno obyčejným silikonem, který má krátkou životnost.

DVOJITÉ TĚSNĚNÍ MEZI SEGMENTY

U všech stylů NEO je nově osazováno tzv. Dvojité labyrintové těsnění zajišťující:

Jedná se o měkčený PVC (EPDM), kterým je každý oblouk segmentu opatřen shora i zdola. PVC se při dorazu segmentů překryje a následně dojde k jeho spojení, které zajišťuje výše uvedené výhody.

Aretace čelní stěny

SPOLEHLIVÝ FIXAČNÍ SYSTÉM ARETOVÁNÍ ČELNÍCH STĚN

Čelní stěny jsou zafixovány pomocí tzv. aretační nohy – jedná se o kvalitní alternativu. Levnější verzí jsou klasické obyčejné L-ka. Aretační nohy jsou osazovány do všech typů mimo typů RELAX.

POJEZDOVÁ KOLEČKA SE SPECIÁLNÍMI RADIÁLNĚ-AXIÁLNÍMI KULIČKOVÝMI NEREZOVÝMI LOŽISKY

Tato ložiska umožňují výjimečně lehký posuv zastřešení a dlouhou odolnost. Kolečka mají zapouzdřená ložiska, výhodou je ochrana proti vniknutí chlórového odparu. Běžně je mezi ložiska vložena vymezovací trubička, která se časem rozpadne a dojde k zničení ložisek.

JEDNOKOLEJNICOVÉ ZASTŘEŠENÍ (NAPŘ. TYP VIVA)

Jedná se zastřešení s jednou kolejnicí. Je použita kolejnice typu PROGRES: Způsob pojezdu a zaaretování na bezkolejné straně může být provedeno 2 způsoby.

EASY UP - SVĚTOVÁ PATENTOVANÁ NOVINKA

Systém Easy Up

Jedná se o unikátní systém zvyšující komfort ovládání Vašeho zastřešení. Toto jedinečné řešení v souladu s normou AFNOR přináší uživatelům našich výrobků nový, vyjjímečný komfort v uzamykání - aretaci segmentů zastřešení. Na rozdíl od dosavadních používaných systémů jde o první plně integrovaný systém horního ovládání umístěný ve výšce cca 0,6 - 0,9 metru v závislosti na typu modelu.

Systém Easy Up

Svým uživatelům tak umožňuje mnohem pohodlnější manipulaci s jednotlivými segmenty bez nutnosti ohýbání se k základně zastřešení. Řešení EASY UP je nabízeno dle posledních trendů v moderním oblém tvaru a v barevném provedení, které designově plynule navazuje na tvarové linie řady NEOTM. Současně umožňuje i aplikaci všech bezpečnostních prvků zmiňované modelové řady. Systém EASY UP bude nabízen v základní ceně všech modelových variant zastřešení vyráběných společností ALUKOV HZ s označením NEOTM (kromě modelu IMPERIA NEOTM - LIGHT).

ZÁRUČNÍ DOBA

STAVEBNÍ PŘIPRAVENOST

Stačí pouze vytvoření základových betonových pásů pod kolejnicové dráhy. Tyto pásy (tuto připravenost) doporučujeme provádět před zahájením konečných terénních úprav v okolí bazénu (pokládka dlažby).

Možnosti výbavy zastřešení

Základní výbava:

Doplňková výbava:

Zastřešení Zastřešení

Stavební připravenost

Flash animaci nelze zobrazit. Nainstalujte si, prosím, flash player.

Co vědět o zastřešení v 19 základních bodech

Otevírací doba

Otevírací doba v naší provozovně  je PO-PÁ 8– 12 a 13 – 16 hodin

V případě jakýchkoli dotazů se na nás neváhejte  obrátit.

Jsme Vám k dispozici na telefonních a emailových  kontaktech, zároveň si Vás dovolujeme pozvat i do našeho firemního areálu.

Abychom Vám byli  schopni zajistit kvalifikovaného pracovníka k Vašemu dotazu, je třeba si  termín  schůzky domluvit předem.

Bohužel nepřijímáme platební karty

"; }