Bazénplast  
Since 1993
Jak zvolit tu pravou ČOV?ˇ

Zamyšlení nad volbou typu ČOV

Zaznamenali jste aféru Fosforgate?

Uvedenou aférou se zabývá kromě předních odborníků a kontrolních orgánů také Česká televize. Pořad Nedej se, který se problematice věnuje můžete shlédnout na sránkách České televize.

ČOV EKO SBRI BIO splňují požadavky a doporučení MŽP a SFŽP pro příjemce podpory na výstavby domovních čistíren odpadních vod.

Čistírny ČOV EKO SBR BIO mají vysokou účinnost ověřenou akreditovanou zkouškou účinnosti. Jejich součástí je chemické srážení fosforu.

Každý zákazník, budoucí provozovatel čistírny, by měl být před vlastním nákupem výrobku smířen se skutečností, že se zakoupená čistírna stává dlouhodobou a nezbytnou součástí nemovitosti.

Je třeba řádně volit správný výběr typu čistírny, jelikož jsou čistírny vyžadující vyšší nároky na obsluhu nebo čistírny vyžadující pouze kontrolu.

Čistírny odpadních vod jsou schvalovány v souladu s Evropskou normou, která určuje základní parametry. Účinnosti čištění vydávají jednotlivé státy v rámci svých nařízení vlády. Účinnosti čištění pro ČR jsou vydávány MŽP a určují povolené limity. V současné době jsou tyto limity hodně sledovány a postupně zpřísňovány tak, aby nedocházelo k poškozování pozemků a životního prostředí.

ČOV s certifikátem

 

Před nákupem čistírny odpadních vod, je třeba důkladně zvážit, zda zakoupit výrobek za nízkou cenu s vysokým nárokem na údržbu a provoz, nebo výrobek plně automatizovaný, s úsporou nákladů na elektrickou energii, spolehlivou účinností a minimálními nároky na obsluhu.

Běžné manuální čistírny se vyznačují stálou nutnou údržbou svých komponentů, ať již se jedná o ruční ventily, které je třeba průběžně ručně seřizovat, tak používání sítek a filtrů s nutností jejich čištění, případně kalových čerpadel vyžadující pravidelnou údržbu.

Automatické čistírny EKO SBR BIO jsou navrženy tak, aby žádné tyto prvky nutných periodických obslužných kroků nevyžadovali, a údržba se týkala pouze průběžné kontroly stavu ČOV.

 

 

Naše společnost se zabývá prodejem výrobků pro likvidaci odpadních vod od roku 1995, na vývoji, výrobě a návrzích čistíren odpadních vod aktivně pracujeme s předními odborníky v oboru čistírenství ČR od roku 2005. Na základě našich dlouholetých zkušeností, vyrábíme čistírny ve špičkové kvalitě.

Díky variabilnosti a dokonalému technologickému návrhu námi nabízených čistíren odpadních vod EKO SBR BIO jsme schopni navrhnout spolehlivě čistící varianty do atypických provozů a podmínek, ať již se stálými nebo přerušovanými přítoky odpadních vod.

Pozor na překupníky, aneb rozdíl mezi překupníky a výrobci!

Obchodníci, zabývající se překupováním technologií, vybírají produkty pro svůj prodej dle nejnižších nákupních cen od různých výrobců v souvislosti s co nejvyšší marží svého prodeje. Tímto se stává, že překupníci většinou nabízí s každou novou sezonou jiný typ výrobku, většinou střídají jednotlivé výrobce, ať se již jedná o výrobce tuzemské nebo zahraniční. S těmito skutečnostmi bohužel zákazník ztrácí možnost kvalitních servisů, operativních dodávek náhradních dílů, což má za následek nefunkčnost a problémy s provozem čistírny.

Před vlastním nákupem čistírny, doporučujeme zákazníkovi ověřit si, zda nabízený výrobek dodavatel vyrábí nebo pouze prodává. U prodejců doporučujeme navíc ověřit, s jak dlouhou tradicí je nabízený výrobek prodáván a servisován.

My Vám můžeme nabídnout výrobek z naší výroby, s garancí 100 % komfortu v provozu, ať již se jedná o naše servisní služby, bezplatné informační emaily, technickou pomoc na telefonu nebo emailu. Obchodní vztah s našimi zákazníky nekončí prodejem čistírny, jak se často u překupníků bez zkušeností stává, ba naopak, prodejem začíná partnerský vztah, kdy začínáme být zákazníkovi nápomocni při provozování, údržbě i servisování zakoupené čistírny.

KVALITA DO EU - ČESKÝ VÝROBEK PŘÍMO OD VÝROBCE SPLŇUJÍCÍ NEJPŘÍSNĚJŠÍ EVROPSKÉ POŽADAVKY

Vlajka ČR

Automatická čistírna odpadních vod EKO SBR BIO byla po úspěšném absolvování dlouhodobé zkoušky účinnosti na akreditovaném polygonu VÚV T. G. Masaryka v Praze s nejpřísnějšími podmínkami pro zkoušení, uznána pro možnou aplikaci do států EU.

Vlajka EU

 

Nejzákladnější výhody ČOV EKO SBR BIO

Čistírny odpadních vod EKO SBR BIO jsou dodávány jako kompletní celek včetně zastropení, zvýšeného vstupního otvoru, zatepleného víka, integrovaného prostoru pro odběr vzorků, prostoru na srážecí látku, řídící jednotky a dmychadla.

Odběr vzorku ČOV
 • Minimální požadavky na údržbu a obsluhu
 • Plně automatický provoz, který systémové řídí funkce čištění dle skutečného přítoku odpadních vod
 • Jednoduchá instalace - samonosné ČOV bez nutnosti okolní betonáže
 • Dlouhodobě stabilní vysoká účinnost čištění
 • Vhodné i pro přerušovaný provoz
 • Možné povolení ohláškou dle §15a vodního zákona pro všechny aplikace povrchových i podzemních vod - splňuje nejpřísnější požadavky
 • Zpětné uchování dat po dobu 24 měsíců (automatický provozní deník)
 • Významná úspora nákladů na elektrickou energii
 • Bezporuchový a bezobslužný provoz
 • Možnost připojení dálkového přenosu dat
 • Ke každé ČOV servisní informační služba zdarma

Otevírací doba

Otevírací doba v naší provozovně  je PO-PÁ 8– 12 a 13 – 16 hodin

V případě jakýchkoli dotazů se na nás neváhejte  obrátit.

Jsme Vám k dispozici na telefonních a emailových  kontaktech, zároveň si Vás dovolujeme pozvat i do našeho firemního areálu.

Abychom Vám byli  schopni zajistit kvalifikovaného pracovníka k Vašemu dotazu, je třeba si  termín  schůzky domluvit předem.

Bohužel nepřijímáme platební karty

"; }