Bazénplast  
Since 1993

Vodoměrné šachty

Vodoměrné šachty bývají umístěny na pozemku vlastníka připojeného objektu, jsou řešeny jako celoplastové nádrže, určené buď k obetonování nebo zásypu.

Funkčnost vodoměrných šachet:

Slouží k připojení určeného objektu k vodovodní síti, k uložení vodoměru, který měří spotřebu vody, zároveň rozděluje a určuje hranici vlastní přípojky s hranicí městské či obecní sítě. Zajišťuje možnost kompletního vypnutí vody připojeného objektu.

Standardní vybavení všech šachet:

Základní typy vodoměrných šachet setříděné dle podmínek jejich instalace.

Vodoměrná šachta - spořil

I. VODOMĚRNÁ ŠACHTA – SPOŘIL

Bez jakýchkoli konstrukčních prvků proti tlaku okolní zeminy a vody.

SÍLY MATERIÁLU:
DNO, STROP I OBVOD tvoří materiál PP síla 5 mm, nádrž obsahuje: průchodky stěnou, vlezový žebříček, komínek o výšce 30 cm, 4. ks venkovních žeber.

Podmínky pro instalaci: Uvedená šachta slouží pouze jako plastová vložka a musí být kompletně obetonována vodotěsným betonem. Okolí šachty musí být oddrenážováno. Strop šachty je nutno přebetonovat železobetonem.Vodoměrná šachta - betonáž

II. VODOMĚRNÁ ŠACHTA – BETONÁŽ

Bez jakýchkoli konstrukčních prvků proti tlaku okolní zeminy a vody.

Uvedená šachta je vyrobena:
DNO z materiálu PP síla 8 mm,
STROP z materiálu PP síla 15 mm,
OBVOD tvoří materiál PP síla 5 mm,
nádrž obsahuje: průchodky stěnou opatřené kleštinami pro zábránění průniku okolní vody do šachty, vlezový žebříček, komínek o výšce 30 cm, vekovní vyztužovací límec, stojánek pod vodoměr.

Podmínky pro instalaci: Uvedená šachta se instaluje do výkopu, obetonování se provádí v síle 15 cm. Okolí šachty musí být oddrenážováno. Strop šachty doporučujeme betonovat.

Vodoměrná šachta - samonosná skružená

III. VODOMĚRNÁ ŠACHTA – SAMONOSNÁ SKRUŽENÁ

Odolná proti tlaku zeminy, případně spodní vody, bez nutnosti okolní betonáže. Samonosnost nádrže dokladuje statický výpočet formou konečných prvků s grafickým znázorněním postupného namáhání plastů.

A) Do míst bez výskytu spodní vody (max. hladina spodní vody ve výšce 40 cm nad dnem šachty).

Podmínky pro instalaci:
Skružená šachta SŠ 100, 120: Uvedená šachta se instaluje do výkopu, na betonový podklad. Obvod zasýpáme pískem nebo jemnou drtí. Šachta nesmí být BEZ výrobní doúpravy instalována v místě s výskytem spodní vody a dalším zatížením (pojezdové).

B) Do míst s výskytem spodní vody (hladina spodní vody až do výše hlavního těla nádrže - tzn. 30 cm pod terénem).

Odolná proti tlaku zeminy a vody do výše stropu šachty bez nutnosti okolní betonáže.

Vodoměrná šachta - samonosná skružená

Samonosnost nádrže dokladuje statický výpočet formou konečných prvků s grafickým znázorněním postupného namáhání plastů.

Podmínky pro instalaci:

Skružená šachta SŠ 100, 120 určená do míst s výskytem spodní vody: Uvedená šachta se instaluje do výkopu, na betonový podklad. Obvod zasýpáme pískem nebo jemnou drtí, kterou mírně hutníme. na strop šachty můžeme použít prohozenou zeminu bez hutnění. Do takto osazené šachty, která je technologicky vybavena pro úpravu do spodní vody, provedeme na tuto úpravu vnitřní dobetonování dna do výše 12 cm. hladina spodní vody může být po uvedené úpravě do výše stropu šachty.

Samonosné šachty jsou vyrobeny: DNO z materiálu PP síla 15 mm, STROP z materiálu PP síla 15 mm, OBVOD tvoří materiál PP síla 8 mm, který je vyztužen venkovními límci, které zajišťují stabilitu a pevnost nádrže pro možné osazení bez betonáže. Šachty určené do spodní vody obsahují navíc technologické výrobní úpravy pro možné použití do spodní vody. Nádrž obsahuje průchodky stěnou opatřené kleštinami pro zábránění průniku okolní vody do šachty, vlezový žebříček, komínek o výšce 30 cm, vekovní vyztužovací límec, stojánek pod vodoměr.

Garance kvality šachet

Typové varianty šachty

Námi vyráběné šachty jsou jednotlivě navrženy do různých místních podmínek v návaznosti na zatížení šachty. Tyto typy jsou vyráběny na základě statických výpočtů nikoli na samovolném zvážení vedení firmy.

Dle podmínek v místě instalace:

Dle kontrukce šachet:

Prostornost šachet

Dostatečné rozměry pracovního prostoru umožňují práci i s potrubním systémem větších průměrů. Je nutné brát v úvahu, že údržba a úprava vodoměrů v šachtách o průměru 50 cm je téměř nemožná. Průměry šachet jsou standardně 100, 120 a 150 cm na základě požadavku je možné vyrobit průměr dle přání zákazníka, v návaznosti na průměr šachet je možné využít jednu šachtu k instalaci více vodoměrů. Hloubky šachet mohou být též upraveny dle přesného požadavku zákazníka.

Výbava šachet

Námi vybráběné vodoměrné šachty

Jak vybrat správný typ vodoměrné šachty

Vodoměrné šachty leták Vodoměrné šachty leták

Otevírací doba

Otevírací doba v naší provozovně  je PO-PÁ 8– 12 a 13 – 16 hodin

V případě jakýchkoli dotazů se na nás neváhejte  obrátit.

Jsme Vám k dispozici na telefonních a emailových  kontaktech, zároveň si Vás dovolujeme pozvat i do našeho firemního areálu.

Abychom Vám byli  schopni zajistit kvalifikovaného pracovníka k Vašemu dotazu, je třeba si  termín  schůzky domluvit předem.

Bohužel nepřijímáme platební karty

"; }