Bazénplast  
Since 1993

Plastové bazény

Ideální volba pro Vaši zahradu: Vysoká kvalita za přijatelnou cenu

Vážený zákazníku,

asi stojíte před rozhodnutím jakou technologii použít k výstavbě Vašeho rodinného, veřejného nebo rekreačního bazénu. Dovolte nám tedy touto cestou připomenout pár základních informací a rad týkajících bazénů vyráběných z termoplastů POLYSTONE.

Spoustu zákazníků odrazuje od plastových bazénů lživá reklama kolosálních firem (které se dodávkami plastových bazénu nezabývají) která je každoročně prezentována v denním tisku. Dovolte nám zmínit pár základních informací o plastových bazénech, jelikož na jejich kvalitu a stabilitu má vliv několik vlivů.

Bazény vyráběné naší firmou, jsou vyráběny z termoplastů jejichž odborný název je POLYSTONE. Jedná se o materiál první jakosti, vykazující vysokou stabilitu, pevnost a garanci dlouhodobých vlastností. Materiál pro výrobu bazénů automaticky obsahuje UV stabilizaci a ochrannou fólii, která zabraňuje možnému poškození bazénu poškrábáním při jeho výrobě.

Bazén Elegant Bazén

OPRACOVÁNÍ MATERIÁLU:

Samotný výběr vhodného materiálu pro výrobu samozřejmě negarantuje kvalitní finální výrobek. Uvedený materiál musí být do finálního výrobku vhodně opracován. Toto zajišťuje mimo jiné i odborná způsobilost svářeče (svářečské zkoušky, zkoušky evropského svářeče, zkoušky technologů), každá kvalitní firma by měla tyto zkoušky svářečů absolvovat a konečnému zákazníkovi na základě jeho požadavku protokoly o uvedeném proškolení ukázat. Dalším důležitým dokladem o částečné kvalitě je vydání stavebně-technických osvědčení a certifikátů. Garanci kvality výrobků nám uzavírá samotné opracování – tj. samotné sváření. Na trhu se objevuje řada možností sváření, ruční sváry horkovzdušnými pistolemi, sváření horkým plynem – extrudované sváření, sváření na poloautomatech. Absolutní špičkou na trhu jsou sváry pořízené na tzv. plně automatických CNC svářecích strojích. Uvedená technologie umožňuje zpětnou kontrolu nad provedeným svárem, tudíž garantuje stoprocentní kvalitu a nulovou chybnost. Naše firma Vám jako jedna z mála může veškeré výše uvedené podmínky pro zajištění kvality nabídnout včetně opracování materiálu na CNC automatu.

SAMOTNÝ SKELET BAZÉNU:

Bazén by měl být vyráběn z materiálu o minimální síle 5 mm, vestavěné schodiště z materiálu o síle 8 s použitím protiskluzového designu, navíc musí být bazén vyztužen venkovním žebrováním a obvodovým vyztužovacím límcem ze síly materiálu 5, 8 a 15 mm pro zajištění jeho stability, statiky a konstrukční pevnosti.

VESTAVĚNÉ SCHODIŠTĚ:

Je-li předmětem poptávky Vašeho bazénu vestavěné schodiště, dovolte nám zmínit možné varianty vstupu do bazénu. Vestavěné schodiště, někdy nazývané jako románské schodiště apod. je celek vevařený do prostoru bazénu, zajišťující pohodlnější vstup. Kromě designových rozdílů, jsou rozdíly též v kvalitě provedení, která plně souvisí s budoucí spokojeností při užívání bazénu. Nejzákladnějším rozdílem je vevaření schodiště do vnitřního prostoru bazénu bez porušení obvodového pláště. Toto schodiště se tváří na první pohled jako velice výhodné, jelikož odpadá nutnost jeho podbetonování. Při využívání bazénu, však přichází jedna podstatná komplikace. Jelikož uvedené schody nenesou sami žádnou konstrukční pevnost, musí dojít při výrobě k jejich navrtání, pro možné napuštění podschodového prostoru vodou (spojení dvou nádob – bazén a prostor pod schodištěm). Při napadení bazénu vodní řasou (zezelenání vody), se řasa nakumuluje i do podschodového prostoru odkud není možné v budoucnu žádným způsobem řasu odstranit, a ta neustále znečišťuje bazénovou vodu. Výrobně je provedení tohoto schodiště méně náročné a proto bývá hodně často do bazénů kompletováno. Výhodnější variantou je instalace schodiště, výrobně provedeného náročnějším postupem, instalačně určeného k náročnějšímu podbetonování, uživatelsky pak nepřekonatelně výhodnějšího a praktičtějšího. Toto schodiště je dopasováno do vyřezaného obvodu bazénu a jeho schodnice jsou určeny na již výše zmíněnou podbetonávku.

VÝROBA MATERIÁLU POLYSTONE:

Bazény jsou vyráběny z vytlačovaných polypropylenových desek nejvyšší jakosti. Tyto materiály jsou běžně probarveny v celé své síle a jsou opatřeny UV stabilizací a ochrannou fólií proti možnému poškrábání ve výrobě.

Vytlačování je technologický proces vyznačující se tím, že plast v plastickém stavu se kontinuálně tváří do požadovaného tvaru, který je fixován snížením teploty plastu. Hlavní částí vytlačovací linky je vytlačovací stroj-tzv. extruder. Skládá se ze šneku a vyhřívaného pouzdra. Do pouzdra vytlačovacího stroje se v přesném poměru v automatickém cyklu nadávkují všechny komponenty plastové směsi, ty jsou pomocí šneku zamíchány – homogenizovány, roztaveny – plastifikovány a dopraveny do ploché vytlačovací hlavy, která vytvaruje tzv. taveninu do formy nekonečného pásu. Ten  je tvarově fixován pomocí tří kalandrovacích válců. Následně je pás zchlazen a naformátován na požadovaný rozměr.

Předností technologie vytlačovaní při výrobě desek je vysoká kvalita těchto desek. Výrobce garantuje dlouhodobé vlastnosti včetně stability i na vlivy povětrnostních podmínek.

Všechny výrobky z použitého materiálu jsou plně recyklovatelné a nezatěžují životní prostředí.

SAMOTNÁ VÝROBA BAZÉNU:

Bazén jsou svařovány z plastů jejichž odborný název je Termoplast. Při zpracování tohoto plastu dochází k jeho různým přeměnám, tyto přeměny jsou závislé na dodržení zpracovatelských technologiích, které se váží na stabilitu a životnost výrobků.

Používáním neodborných technologických postupů (druhů svařování) se samozřejmě snižuje životnost finálního výrobku. V rámci neustálého zvyšování kvality našich výrobků, Vám v dnešní době můžeme nabídnout nádrže a bazény svařené tzv. CNC technologií sváření. Sváry jsou pořízené na svařovacím automatu, nikoli na poloautomatu, jak tomu bylo v minulosti. Sváry jsou řízené procesorem, který kontroluje průběh přednastavených parametrů pro svařování. Celý proces svařování probíhá v automatickém cyklu a po ukončení svařovacího cyklu automat vytiskne parametry sváru pro následnou kontrolu a záruku na tzv. PROTOKOL O SVÁRU. Po dlouholetém vývoji za spolupráce s firmami produkujícími výrobky z plastů, statiky pro výpočty metodou konečných prvků a technology na svařování plastů se tyto stroje dostaly až do dnešní podoby. Tuto technologii v průmyslu tzv: „Stroje nové generace s využitím nejmodernějších prvků průmyslové automatizace“ vlastní pouze 5 výrobců v ČR, přičemž v širokém okolí je naše firma jediným vlastníkem. Výhodou této technologie sváření je téměř nulová chybnost, vysoká tuhost sváru a geometrická přesnost. Kvalita svařování na těchto strojích je několikanásobně vyšší než při svařování horkým plynem nebo extruderem.

K VÝROBĚ BAZÉNŮ JE NUTNO NAVÍC POUŽÍT I POMOCNÝCH SVÁRŮ:

MONTÁŽ:

Plastové bazény se instalují na armovanou betonovou desku a jejich obvod se za postupného dopouštění vodou obetonovává vrstvou betonu o síle 15 – 20 cm. Časově velmi jednoduchá a nenáročná montáž řadí plastové bazény na přední příčky v žebříčku prodávaných bazénů.

VÝHODY PLASTOVÝCH BAZÉNU:

NEVÝHODY PLASTOVÝCH BAZÉNů:

Otevírací doba

Otevírací doba v naší provozovně  je PO-PÁ 8– 12 a 13 – 16 hodin

V případě jakýchkoli dotazů se na nás neváhejte  obrátit.

Jsme Vám k dispozici na telefonních a emailových  kontaktech, zároveň si Vás dovolujeme pozvat i do našeho firemního areálu.

Abychom Vám byli  schopni zajistit kvalifikovaného pracovníka k Vašemu dotazu, je třeba si  termín  schůzky domluvit předem.

Bohužel nepřijímáme platební karty

"; }