Bazénplast  
Since 1993

Pár rad před samotnou koupí bazénu:

1) Určení správného požadovaného rozměru bazénu:

Před samotnými úvahami nad tvarem a rozměrem bazénu je dobré se zamyslet nad tím, zda má být bazén již nyní nebo i v budoucnu zastřešen.

Pokud má být bazén zastřešen doporučujeme zvážit tvarové a rozměrové požadavky na zastřešení. (možnost nákupu typových akcí za zvýhodněné ceny).

Při rozměru bazénu a jeho kompletaci se zastřešením hraje svou roli i ukončení bazénu. Lemové kameny bazén rozšíří a prodlouží o 50 cm – s tímto prostorem je třeba počítat pod zastřešením.

Zároveň je třeba brát v úvahu, že vnější vestavěné schodiště prodlouží bazén. Prodloužení je u hloubky bazénu 1,2 m o 90 cm, u hloubky bazénu 1,5 m o 120 cm.

Posledním bodem při určení rozměru bazénu také hraje podstata segmentového mobilního zastřešení, které je odsuvné do prostoru za bazén teleskopicky jednotlivými segmenty nad sebe. Tudíž je dobré počítat s přídavkem místa za bazén pro možný odsud těchto segmentů v prostoru 2,25 – 3 m.

Hloubku bazénu je dobré volit s ohledem na funkci bazénu, pokud budujeme bazén za účelem plavání je ideální volbou hloubka bazénu 1,5 m – přičemž hladina vody je cca 1,35 – 1,4 m, pokud budujeme zahradní bazén k účelnému koupání dětí spíše se přikláníme k hloubce 1,2 m kde bude hladina 1,1 – 1,05 m.

Bazén Bazén

2) Samotná výbava bazénu

Místo uložení filtrační jednotky:

Cirkulaci a čištění vody v bazénu zajišťuje filtrační jednotka, v dnešní době jsou nejrozšířenější a nejúčinnější pískové filtrační jednotky. Před jejich nákupem doporučujeme přečíst náš dokument o filtračních jednotkách a zvážit nákup kvalitnějších garantovaných filtračních jednotek.

Filtrační jednotku můžeme umístit různě. Ideální je, její uložení pod terénem (výškově pod úrovní hladiny vody v bazénu), toto je výhodné hlavně při vypouštění vody z potrubního systému před samotným zazimováním bazénu. Uložení filtrační jednotky do země doporučujeme provést v plastovém boxu, který bude mít garanci absolutní vodotěsnosti nejen nádrže ale i všech prostupů, které budou v boxu provedeny. U zděných boxů je nutné provést absolutní odizolování aby došlo k zamezení vniku okolní vody, což se velmi často stává a poté dochází k zaplavení boxů a vytopení čerpadel. Jelikož odizolování betonových boxů jejich absolutní zatěsnění prostupů je problém – zděné boxy nedoporučujeme.

Další možností umístění filtrační jednotky je nad terén do garáže, zahradního domku apod. Zmapujte si okolí bazénu a přemýšlejte kam by bylo možné filtraci umístit, její nároky jsou velmi jednoduché – prostor přibližně 1 x 1 x 1m. Vzdálenost usazení by neměla v případě umístění nad terén přesáhnout 6 m.

Bazén

Další výbava:

Tepelné čerpadlo: Venkovní bazény nejsou určeny k celoročnímu užívání. Pokud plánujete budovat zastřešený bazén opatřený tepelným čerpadlem, bude možné tento bazén využívat přibližně po dobu 7 měsíců v roce při teplotě až 33 stupňů Celsia. Pokud plánujete bazén využívat celoročně, je třeba přiklonit se k variantě interiérového bazénu s ohřevem vody pomocí tepelného výměníku nebo nějakého jiného způsobu ohřevu vody.

Protiproudá zařízení: Pokud bojujete s místem, kterého máte nedostatek a jste nuceni instalovat na svou zahradu rozměrově malý bazén přestože jste poměrně vášnivý a zdatní plavci je možné bazén vybavit protiproudem pro možné plavání na místě.

Úprava bazénové vody: Při budování vody zvažte i budoucí údržbu. Před objednáním bazénu je dobré zamyslet se nad tím, kdo bude bazén využívat. Pokud budou bazén využívat děti a osoby s kožními problémy je dobré bazén vybavit chlorátorem slané vody a využívat blahodárné účinky mořské soli. Pokud bazén budujeme u rekreačního objektu, kde bude využíván pouze víkendově a nárazově doporučujeme instalovat automatickou dávkovací stanici, která zabrání zkažení bazénové vody při nepřítomnosti obsluhy.

3) Výběr dodavatele bazénu

Při vyhodnocení Vašeho malého výběrového řízení mezi jednotlivými dodavateli dbejte mimo ceny i na kvalitu, výbavu a zázemí jednotlivých firem, reference známých a osob z okolí, dobu záruční lhůty – u které si nechte vyspecifikovat na jaké závady se vlastně poskytuje. Bazén nebudujete na dobu 2 – 5 let, ale na dobu dlouhodobou a je velice nemilé zakoupení kompletu u obchodníka, který již třeba další rok činnost dodavatele bazénu vůbec neprovádí.

 

Přejeme Vám aby chvíle strávené ve Vašem bazénu byli nezapomenutelnými zážitky na celý život…….

Otevírací doba

Otevírací doba v naší provozovně  je PO-PÁ 8– 12 a 13 – 16 hodin

V případě jakýchkoli dotazů se na nás neváhejte  obrátit.

Jsme Vám k dispozici na telefonních a emailových  kontaktech, zároveň si Vás dovolujeme pozvat i do našeho firemního areálu.

Abychom Vám byli  schopni zajistit kvalifikovaného pracovníka k Vašemu dotazu, je třeba si  termín  schůzky domluvit předem.

Bohužel nepřijímáme platební karty

"; }