Bazénplast  
Since 1993

Pár rad před samotnou koupí bazénu:

1) Určení správného požadovaného rozměru bazénu:

Před samotnými úvahami nad tvarem a rozměrem bazénu je dobré se zamyslet nad tím, zda má být bazén již nyní nebo i v budoucnu zastřešen.

Pokud má být bazén zastřešen doporučujeme zvážit tvarové a rozměrové požadavky na zastřešení. (možnost nákupu typových akcí za zvýhodněné ceny).

Při rozměru bazénu a jeho kompletaci se zastřešením hraje svou roli i ukončení bazénu. Lemové kameny bazén rozšíří a prodlouží o 50 cm – s tímto prostorem je třeba počítat pod zastřešením.

Zároveň je třeba brát v úvahu, že vnější vestavěné schodiště prodlouží bazén. Prodloužení je u hloubky bazénu 1,2 m o 90 cm, u hloubky bazénu 1,5 m o 120 cm.

Posledním bodem při určení rozměru bazénu také hraje podstata segmentového mobilního zastřešení, které je odsuvné do prostoru za bazén teleskopicky jednotlivými segmenty nad sebe. Tudíž je dobré počítat s přídavkem místa za bazén pro možný odsud těchto segmentů v prostoru 2,25 – 3 m.

Hloubku bazénu je dobré volit s ohledem na funkci bazénu, pokud budujeme bazén za účelem plavání je ideální volbou hloubka bazénu 1,5 m – přičemž hladina vody je cca 1,35 – 1,4 m, pokud budujeme zahradní bazén k účelnému koupání dětí spíše se přikláníme k hloubce 1,2 m kde bude hladina 1,1 – 1,05 m.

Bazén Bazén

2) Samotná výbava bazénu

Místo uložení filtrační jednotky:

Cirkulaci a čištění vody v bazénu zajišťuje filtrační jednotka, v dnešní době jsou nejrozšířenější a nejúčinnější pískové filtrační jednotky. Před jejich nákupem doporučujeme přečíst náš dokument o filtračních jednotkách a zvážit nákup kvalitnějších garantovaných filtračních jednotek.

Filtrační jednotku můžeme umístit různě. Ideální je, její uložení pod terénem (výškově pod úrovní hladiny vody v bazénu), toto je výhodné hlavně při vypouštění vody z potrubního systému před samotným zazimováním bazénu. Uložení filtrační jednotky do země doporučujeme provést v plastovém boxu, který bude mít garanci absolutní vodotěsnosti nejen nádrže ale i všech prostupů, které budou v boxu provedeny. U zděných boxů je nutné provést absolutní odizolování aby došlo k zamezení vniku okolní vody, což se velmi často stává a poté dochází k zaplavení boxů a vytopení čerpadel. Jelikož odizolování betonových boxů jejich absolutní zatěsnění prostupů je problém – zděné boxy nedoporučujeme.

Další možností umístění filtrační jednotky je nad terén do garáže, zahradního domku apod. Zmapujte si okolí bazénu a přemýšlejte kam by bylo možné filtraci umístit, její nároky jsou velmi jednoduché – prostor přibližně 1 x 1 x 1m. Vzdálenost usazení by neměla v případě umístění nad terén přesáhnout 6 m.

Bazén

Další výbava:

Tepelné čerpadlo: Venkovní bazény nejsou určeny k celoročnímu užívání. Pokud plánujete budovat zastřešený bazén opatřený tepelným čerpadlem, bude možné tento bazén využívat přibližně po dobu 7 měsíců v roce při teplotě až 33 stupňů Celsia. Pokud plánujete bazén využívat celoročně, je třeba přiklonit se k variantě interiérového bazénu s ohřevem vody pomocí tepelného výměníku nebo nějakého jiného způsobu ohřevu vody.

Protiproudá zařízení: Pokud bojujete s místem, kterého máte nedostatek a jste nuceni instalovat na svou zahradu rozměrově malý bazén přestože jste poměrně vášnivý a zdatní plavci je možné bazén vybavit protiproudem pro možné plavání na místě.

Úprava bazénové vody: Při budování vody zvažte i budoucí údržbu. Před objednáním bazénu je dobré zamyslet se nad tím, kdo bude bazén využívat. Pokud budou bazén využívat děti a osoby s kožními problémy je dobré bazén vybavit chlorátorem slané vody a využívat blahodárné účinky mořské soli. Pokud bazén budujeme u rekreačního objektu, kde bude využíván pouze víkendově a nárazově doporučujeme instalovat automatickou dávkovací stanici, která zabrání zkažení bazénové vody při nepřítomnosti obsluhy.

3) Výběr dodavatele bazénu

Při vyhodnocení Vašeho malého výběrového řízení mezi jednotlivými dodavateli dbejte mimo ceny i na kvalitu, výbavu a zázemí jednotlivých firem, reference známých a osob z okolí, dobu záruční lhůty – u které si nechte vyspecifikovat na jaké závady se vlastně poskytuje. Bazén nebudujete na dobu 2 – 5 let, ale na dobu dlouhodobou a je velice nemilé zakoupení kompletu u obchodníka, který již třeba další rok činnost dodavatele bazénu vůbec neprovádí.

 

Přejeme Vám aby chvíle strávené ve Vašem bazénu byli nezapomenutelnými zážitky na celý život…….

Vítejte na webových stránkách společnosti BAZÉNPLAST

Otevírací doba v naší provozovně  je PO-PÁ 8– 12 a 13 – 16 hodin

V případě jakýchkoli dotazů se na  nás neváhejte obrátit.

Jsme Vám k dispozici na telefonních  a emailových kontaktech, zároveň  si Vás dovolujeme pozvat i do našeho firemního areálu.

Abychom Vám byli schopni zajistit  kvalifikovaného pracovníka k Vašemu dotazu, je třeba si termín  schůzky  domluvit předem.

Bohužel nepřijímáme platební karty

"; }