Realizační prostor pro stavbu bazénu volíme s ohledem dle možností na místní podmínky
Bazén situujeme v místě s využitím maximální délky slunečního svitu
Bazén budujeme v místě s minimální možností znečištění padajícím listím
V MÍSTĚ BAZÉNU NENÍ VHODNÝ
Výskyt spodní vody
Čerstvá neulehlá navážka
Pohyblivý terén (nutno konzultovat se stavebním technikem)
Veřejný rozvod elektrické energie
VÝKOP A PŘÍPRAVNÉ PRÁCE PRO SKELET BAZÉNU
Po výběru vhodného místa provedeme níže uvedené kroky.
Nejprve si na pevný orientační bod (vyměřovací lavičku) nebo zatlučený kolík vyznačíme výšku pro vrchní hranu skeletu, od které odečteme výšku skeletu a výšku podkladové desky, tím zjistíme hloubu výkopu.
Šířku a délku hloubíme s přídavkem dle vybraného typu o cca 20 cm – dbáme na kolmost stěn.
Dno výkopu vybetonujeme vrstvou armovaného betonu B15, tím nám vznikne základní deska. Doporučujeme sílu betonu konzultovat se stavebním technikem dle složení zeminy v místě stavby.
INSTALACE BAZÉNU
Po vyzrání betonové desky se na její polystyrenem vyložený povrch usadí obložený a zarmovaný skelet bazénu. Před další betonáží doporučujeme rovné strany skeletu po celé délce rozepřít jednoduchým dřevěnným bedněním. Vrch skeletu zafixujeme pomocí svěrek proti jeho možnému rozevření. To je z důvodu jejich deformací a boulení při betonování obvodu.
Do takto připraveného skeletu napustíme cca 15 cm vody a obetonujeme jeho obvod do stejné výšky.
Beton nikdy nevyklápíme z kolečka na stěnu skeletu.
Bazén betonujeme pouze suchým nebo mírně zavlhlým betonem třídy B10 – B15.
Po zatvrdnutí betonu pokračujeme za stálého dopouštění vody cca o 20 cm, vždy nad výšku betonu. Současně s betonáží stále sledujeme rovinnost stěn a rozevření vrchní hrany skeletu.
Takto obetonujeme celou výšku skeletu. Až do výšky rozvodvého potrubí.
Rozvodové potrubí betonujeme, přičemž je kladen důraz na zachování spádu potrubí z důvodu jeho možnosti odvodnění na zimní měsíce.
Na připojené rozvodové filtrační potrubí nikdy nešlapeme ani ho nezatěžujeme bez podsypu betonem.
Denní vrstva betonu by neměla přesáhnout cca 50 cm.
V případě montáže bazénových hlavic nebo při obezdívání skeletu KB bloky nutno pod tyto stavební díly do zámrzné hloubky rozšířit základ.
V místě nainstalování kovových schůdků, nutno provést jejich řádné uzemnění zemní páskou (cca 7m).
Elektrické připojení všech bazénových prvků musí provést odborná osoba a musí být vystavena revizní zpráva.
Elektrické připojení všech elektrických zařízení musí být připojeno za proudovým chráničem o hodnotě 30 mA.
PŘÍPRAVA MÍSTA PRO FILTRAČNÍ JEDNOTKU
V případě, že je předmětem smlouvy o dílo plastový box na uložení filtrace.
Je nutno vyhloubit pro tento box výkop.
Víko boxu musí být v úrovni vrchu skeletu bazénu.
Hloubku výkopu určíme: Vytyčíme si vrch skeletu bazénu od něhož odečteme hloubku boxu (dle typu boxu) a výšku podkladové betonové desky (cca 10 -15 cm).
Boky hloubíme dle rozměru boxu s přídavkem cca 30 od šířky a délky boxu. Poté opatříme dno výkopu podkladovou betonovou deskou a po instalaci filtrační jednotky obsypeme betonem mezeru mezi stěnou boxu a výkopem.
Při betonáži podkladové desky doporučujeme vyvést ze dna boxu odpadové potrubí, toto vytváří výhodnou možnost vypuštění vody z boxu při zazimování bazénu, praní písku atd.
Odpadové potrubí je možné zaústit i do drenážních trubek nebo vsaku. Toto nelze praktikovat v případě výskytu spodní vody v okolí, čímž by došlo ke sbírání této vody a plnění boxu.
V případě, že box na uložení filtrační jednotky obstarává objednatel na svou zodpovědnost, tzn. formou betonových šachet atd.
Naše firma nedoporučuje instalace bazénové technologie do betonových a zděných boxů, tyto boxy je nutné stoprocentně zabezpečit (zaizolovat) proti vniku vody (zaplavení) což je z důvodů nutných prostupů téměř nemožné.
V případě špatného zabezpečení dodavatel později neručí za škody na filtrační jednotce a ostatní technologii vzniklých jejím zatopením.
V případě, že bude filtrační jednotka uložena ve skepě nebo v garáži, je nutné zajistit vstupy pro vedení filtračního potrubí a vytyčit místo pro danou technologii.
Při podpisu této smlouvy musí být stanoveno jakým způsobem bude filtrační jednotka uložena a toto musí být zakresleno v příloze: Nákres bazénu.
DALŠÍ INFORMACE
Hloubka pro skimmer je 80 cm od vrchu terénu, aby během zimního období nedošlo k nadzvednutí betonu a případného ulomení skimmeru. Skimmer je nutné obalit před vlastní betonáží skelnou vatou. Světla je taktéž nutno obalit skelnou vatou před vlastní betonáží.
Hloubka výkopu pro přípojné potrubí postačuje 60 cm od vrchu bazénu. Toto filtrační potrubí musí být vždy vyspádováno tak, aby před zimním obdobím, při snížení hladiny vody v bazénu, z tohoto potrubí vytekla voda. V případě zamrznutí vody v zimních měsících hrozí prasknutí filtračního potrubí. Spád
a) směrem k filtrační jednotce (dle domluvy - viz. nákres bazénu).
b) směrem k bazénu v tomto případě musí být ale bazén vybaven další vypouštěcí tryskou a vsakovací šachtou. (dle domluvy - viz. nákres bazénu).
Otevírací doba v naší provozovně je PO-PÁ 8 – 12 a 13 – 16 hodin
Velmi rádi Vás uvítáme v areálu naší firmy, abychom si mohli oboustranně věnovat s maximální pečlivostí dostatek nerušeného času, doporučujeme sjednat si termín schůzky předem na konkrétní čas. Vyhnete se tak nemilému riziku, že se ve firmě minete s konzultantem kvalifikovaným Vašemu požadavku. Nebo se případně vyhnete nepříjemnému čekání v případě konzultací s předchozím zákazníkem.